Po VIII „Pospolitym ruszeniu” w Suchej Koszalińskiej!

            23 czerwca 2018 r., na tydzień przed kolejnym – Festynem Sołeckim, dziewięcioro Mieszkańców Sołectwa Sucha Koszalińska, zjawiło się w miejscowym Parku, aby przygotować go do czekającej Nas sobotnio-niedzielnej imprezy! Przy okazji skorzystało także centrum wsi!

            Radosław Arabasz, Mateusz Cieślik, Marcin Jaruga, Andrzej Pietrasik, Barbara Szczerkowska, Robert Szczerkowski, Przemysław Tymiński, Grażyna Wątroba i Ryszard Wątroba – w większości z własnym sprzętem – uporządkowali centralną część Parku Sołeckiego i nie tylko!

Prace, które wspólnie wykonali w ramach ósmego już „Pospolitego ruszenia”, przywróciły blask terenowi, który będzie areną wspólnej zabawy Mieszkańców Sołectwa – i nie tylko – 30 czerwca 2018 r., podczas I Rowerowego Rajdu Rodzinnego na trasie: Sucha Koszalińska - Kleszcze - Sucha Koszalińska, a następnie w czasie zabawy tanecznej. Te prace ciągle trwają - i trwać będą dotąd, aż nie zostaną doprowadzone, do satysfakcjonującego Nas  końca.

            Sobotnie prace poprzedziło plantowanie  – z użyciem ciężkiego sprzętu – terenu z nowym placem zabaw w Parku Wiejskim, jego centrum i obrzeżach (Marian Pająk, Mariusz Pająk, Robert Szczerkowski i Ryszard Wątroba) oraz koszenie terenu wokół sklepu w centrum miejscowości (Czesław Szczepański, Tadeusz Hoszowski, Andrzej Pietrasik i Paweł Wojtasik)!

            Za to, co zostało zrobione 23 czerwca 2018 r., i nieco wcześniej, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Sucha Koszalińska, serdecznie dziękują tym, którzy pofatygowali się przyjść lub przyjechać i ciężko kilka godzin popracować! Także tym, którzy wsparli pracujących: Markowi Szczerkowskiemu i Wiktorowi Wątrobie.

            Tekst i zdjęcia z VIII „Pospolitego ruszenia” w Suchej Koszalińskiej – Ryszard Wątroba

 

 

Kontakt

Sołtys: Marcin Jaruga, tel. 532 791 983
soltys.suchakoszalinska@gmail.com
Stowarzyszenie: Tomasz Tesmer, 602 217 299
76-003 Sucha Koszalińska, ul. Darłowska 2/2
e-mail: stowarzyszeniesucha@wp.pl

Zobacz mapę

Produkcja: Rhema Group